Locuitorii municipiului Bălți sunt îndemnați să nu consume apa de la robinet, după ce analizele efectuate în unele sectoare ale orașului au indicat depășiri inadmisibile ale parametrilor privind mirosul și gustul. Anunțul a fost făcut de primarul Alexandr Petkov, care a precizat că probele prelevate de pe strada Strîi confirmă că apa din zona respectivă […]
The post Primarul din Bălți susține că…